Избрана слика на надворешен панел Linux SIP2.0
Избрана слика на надворешен панел Linux SIP2.0

280D-A5

Надворешен панел Linux SIP2.0

Надворешен панел 280D-A5 Linux SIP2.0

280D-A5 е SIP видео-телефон со врата со контрола на пристап.Има 12 копчиња кои доаѓаат со таблички со имиња кои го прикажуваат бројот на собата или името на станарот.Исто така, корисникот може да го повика центарот за управување директно со едно копче.Може да се примени во вили и канцеларии.
  • Ставка БР.:280D-A5
  • Потекло на производот: Кина
  • Боја: Сребрена

Спец

Преземи

Ознаки на производи

1. Станицата на вратата базирана на SIP поддржува комуникација со SIP телефон или мек телефон, итн.
2. Телефонот со видео врата може да се поврзе со системот за контрола на лифтот преку интерфејсот RS485.
3. Идентификација на IC или лична карта е достапна за контрола на пристап, поддржувајќи 100.000 корисници.
4. Копчето и табличката со име може флексибилно да се конфигурираат по потреба.
5. Кога е опремен со еден изборен модул за отклучување, два излеза на реле може да се поврзат со две брави.
6. Може да се напојува со PoE или надворешен извор на енергија.

 
Физичка сопственост
Систем Linux
Процесорот 1 GHz, ARM Cortex-A7
SDRAM 64M DDR2
Блесок 128 MB
Моќ DC12V/POE
Моќност во мирување 1,5 W
Номинална моќност 9W
Читач на картички RFID IC/ID (опционална) картичка, 20.000 парчиња
Механичко копче 12 жители+1 Консиерж
Температура -40℃ - +70℃
Влажност 20%-93%
IP класа IP65
Аудио и видео
Аудио кодек Г.711
Видео кодек H.264
Камера CMOS 2M пиксели
Видео резолуција 1280 × 720 стр
LED Ноќно гледање Да
 Мрежа
Етернет 10M/100Mbps, RJ-45
Протокол TCP/IP, SIP
 Интерфејс
Отклучете го колото Да (максимум струја од 3,5 А)
Копче за излез Да
RS485 Да
Магнетна врата Да

 

  • Лист со податоци 280D-A5.pdf
    Преземи
  • Лист со податоци 904M-S3.pdf
    Преземи

Добијте понуда

Поврзани производи

 

Линукс 10,1-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор
280M-S7

Линукс 10,1-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор

Линукс 4.3“ Екран на допир SIP2.0 Внатрешен монитор
280M-I8

Линукс 4.3“ Екран на допир SIP2.0 Внатрешен монитор

Линукс SIP2.0 Вила Панел
280SD-C3S

Линукс SIP2.0 Вила Панел

Линукс 4.3 LCD SIP2.0 надворешен панел
280D-A9

Линукс 4.3 LCD SIP2.0 надворешен панел

Андроид 7-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор
902M-S6

Андроид 7-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор

Линукс 7-инчен кориснички интерфејс за внатрешна единица
290M-S0

Линукс 7-инчен кориснички интерфејс за внатрешна единица

ЦИТИРАЈ СЕГА
ЦИТИРАЈ СЕГА
Доколку сте заинтересирани за нашите производи и сакате да знаете подетални информации, ве молиме контактирајте не или оставете порака.Ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.