Wholesale Price Nurse Call System Price - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
High quality Very first,and Consumer Supreme is our guideline to offer the most beneficial service to our consumers.At present, we're attempting our greatest to be among the top exporters in our area to fulfill buyers far more need to have for Wholesale Price Nurse Call System Price - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Guinea, Zimbabwe, Qatar, We've customers from more than 20 countries and our reputation has been recognized by our esteemed customers. Never-ending improvement and striving for 0% deficiency are our two main quality policies. Ought to you want anything, don't hesitate to contact us.
Datasheet 904M-S3.pdf







