Software Intercom - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our organization has been focusing on brand strategy. Customers' gratification is our greatest advertising. We also source OEM provider for Software Intercom - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: New York, Mozambique, Mongolia, With the superior and exceptional service, we are well developed along with our customers. Expertise and know-how ensure that we are always enjoying the trust from our customers in our business activities. "Quality", "honesty" and "service" is our principle. Our loyalty and commitments remain respectfully at your service. Contact Us Today For further information, contact us now.
Datasheet 904M-S3.pdf







