Manufacturer for Tcp/Ip Intercom - 280M-S9 – DNAKE Detail:
1. It supports 8 different alarm zones with three different scenario setups.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
8. 10-inch touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our organization has been focusing on brand strategy. Customers' gratification is our greatest advertising. We also source OEM provider for Manufacturer for Tcp/Ip Intercom - 280M-S9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Austria, Manchester, Sheffield, We put the product quality and customer's benefits to the first place. Our experienced salesmen supply prompt and efficient service. Quality control group make sure the best quality. We believe quality comes from detail. If you have demand, let us work together to get success.


.jpg)




