Intercom System For Apartment Building - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. It allows two-way communications between the villa panel and indoor monitor.
2. Up to 30 IC or ID cards can be identified on this villa door phone.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of this device.
4. It provides user-friendly backlit button and LED light for night vision.
| Physical Property | |
| Size | 116x192x47mm |
| Power | DC12V |
| Rated Power | 3.5W |
| Camera | 1/4" CCD |
| Resolution | 542x582 |
| IR Night Vision | Yes |
| Temperature | -20℃- +60℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional) |
| Unlock Card Type | IC/ID (Optional) |
| Number of Cards | 30 pcs |
| Exit Button | Yes |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
-
Datasheet 608SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We've got a really efficient group to deal with inquiries from prospects. Our purpose is "100% customer fulfillment by our product excellent, price & our group service" and enjoy a superb track record amid clientele. With many factories, we can easily deliver a wide selection of Intercom System For Apartment Building - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Eindhoven, Luxembourg, Sheffield, We have more than 10 years experience of production and export business. We always develop and design kinds of novel products to meet the market demand and help the guests continuously by updating our products. We are specialized manufacturer and exporter in China. Wherever you are, please join us, and together we will shape a bright future in your business field!







