2021 High quality Ip Video Door Phone - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted or Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have now a hugely efficient team to deal with inquiries from buyers. Our goal is "100% client gratification by our solution high-quality, rate & our team service" and take pleasure in a great popularity among clients. With several factories, we will provide a wide assortment of 2021 High quality Ip Video Door Phone - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Grenada, Southampton, Burundi, Being guided by customer demands, aiming at improving the efficiency and quality of customer service, we constantly improve goods and give more detailed services. We sincerely welcome friends to negotiate business and start cooperation with us. We hope to join hands with friends in different industries to create a brilliant future.









