New Arrival China Wifi Video Door Phone - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM50 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver/Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface Mounting or Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
abide by the contract", conforms towards the market requirement, joins during the market competition by its good quality likewise as provides additional comprehensive and great services for customers to let them turn out to be big winner. The pursue of your enterprise, is the clients' fulfillment for New Arrival China Wifi Video Door Phone - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mexico, Greece, New Zealand, With the development and enlargement of mass clients abroad, now we have set up cooperative relationships with many major brands. We have our own factory and also have many reliable and well-cooperated factories in the field. Adhering to the "quality first, customer first, We are provideing high-quality, low-cost products and first-class service to customers. We sincerely hope to establish business relationship with customers from all over the world on the basis of quality, mutually benefit. We welcome OEM projects and designs.
Datasheet 904M-S3.pdf








