Intercom Installation - 280D-B9 Linux-based 4.3” SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
280D-B9 Linux-based 4.3" SIP2.0 Outdoor Panel
1. 2-megapixel camera provides high-definition image capture and video recording.
2. With built-in LED lamps, the outdoor station can recognize the visitor clearly in the darkness, automatically switch day and night mode according to the brightness, making your home safer all the time.
3. 20,000 IC or ID cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. Video intercom system can also be integrated with the elevator control system to allow or deny the visitor to the elevator.
5. Outdoor station can realize unlocking by password or IC/ID card, and support the connection of two electromagnetic/electrical locks.
6. It can be powered by PoE for easy installation.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-B9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Dedicated to strict top quality command and considerate purchaser support, our experienced staff customers are always available to discuss your necessities and be certain full client gratification for Intercom Installation - 280D-B9 Linux-based 4.3” SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Portland, Philadelphia, Peru, Aiming to grow to be by far the most professional supplier within this sector in Uganda, we keep researching on the creating procedure and raising the high quality of our principal goods. Till now, the merchandise list has been updated on a regular basis and attracted customers from around the globe. Detailed data can be obtained in our web page and you'll be served with good quality consultant service by our after-sale team. They're going to allow you to get complete acknowledge about our items and make a satisfied negotiation. Small business check out to our factory in Uganda can also be welcome at any time. Hope to obtain your inquiries to get a happy co-operation.









