Wholesale Price China House Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK07 |
| Installation | Flush/Surface Mounting |
| Dimension | 190 x 95 x 27 mm (Flush Mounting); 170 x 84.5 x 31 mm (Surface Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We insist on the principle of development of 'High quality, Efficiency, Sincerity and Down-to-earth working approach' to deliver you with great provider of processing for Wholesale Price China House Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Peru, Romania, Greece, Thus far, our item associated with printer dtg a4 may be shown in most foreign nations as well as urban centers, which are sought after simply by targeted traffic. We all highly imagine that now we have the full capacity to present you with contented merchandise. Desire to collect requests of your stuff and produce the long-term co-operation partnership. We very seriously promise:Csame top quality, better price; exact same selling price, higher quality.
Datasheet 904M-S3.pdf






