Manufacturer of IP Doorphone - 280D-B9 Linux-based 4.3” SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
280D-B9 Linux-based 4.3" SIP2.0 Outdoor Panel
1. 2-megapixel camera provides high-definition image capture and video recording.
2. With built-in LED lamps, the outdoor station can recognize the visitor clearly in the darkness, automatically switch day and night mode according to the brightness, making your home safer all the time.
3. 20,000 IC or ID cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. Video intercom system can also be integrated with the elevator control system to allow or deny the visitor to the elevator.
5. Outdoor station can realize unlocking by password or IC/ID card, and support the connection of two electromagnetic/electrical locks.
6. It can be powered by PoE for easy installation.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-B9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It truly is a great way to improve our merchandise and repair. Our mission should be to create imaginative products to prospects with a excellent knowledge for Manufacturer of IP Doorphone - 280D-B9 Linux-based 4.3” SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: azerbaijan, Bangladesh, Philippines, With top quality products, great after-sales service and warranty policy, we win trust from many overseas partner, many good feedbacks witnessed our factory's growth. With full confidence and strength, welcome customers to contact and visit us for future relationship.








