Fixed Competitive Price Video Entry Phone - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/PoE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Sticking for the perception of "Creating goods of high quality and making good friends with people today from all around the world", we constantly set the interest of shoppers to begin with for Fixed Competitive Price Video Entry Phone - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Tajikistan, Armenia, Orlando, In the future, we promise to keep offer the high quality and more cost-effective products, the more efficient after sales service to our all customers all over the world for the common development and the higher benefit.
Datasheet 904M-S3.pdf
.jpg)






