Reliable Supplier Wireless Video Intercom - 7″ Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Quad-core Cortex-A17 1.8GHz Integrate Mali-T764 GPU |
| SDRAM | 2GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 7“ TFT LCD, 1024*600 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/PoE (External Module) |
| Standby power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Size | 227*122*20 mm |
| Multiple Installation | Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 905D-Y4.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It truly is our responsibility to fulfill your requirements and successfully provide you. Your fulfillment is our best reward. We're seeking forward in your check out for joint development for Reliable Supplier Wireless Video Intercom - 7″ Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Malaysia, Egypt, Uruguay, With many years good service and development, we have a qualified international trade sales team. Our goods have exported to North America, Europe, Japan, Korea, Australia, New Zealand, Russia and other countries. Looking forward to build up a good and long term cooperation with you in coming future!









