Special Price for Door Entry Phone - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted or Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The really abundant projects management experiences and 1 to just one provider model make the high importance of business enterprise communication and our easy understanding of your expectations for Special Price for Door Entry Phone - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ukraine, Australia, Germany, Our expert engineering team will generally be prepared to serve you for consultation and feedback. We are able to also offer you with free of charge samples to meet your requirements. Best efforts will likely be produced to provide you the best service and merchandise. When you are keen on our business and products, please speak to us by sending us emails or call us quickly. In an effort to know our products and company extra, you may come to our factory to view it. We will generally welcome guests from all over the world to our business to create business relations with us. Please feel cost-free to speak to us for small business and we believe we'll share the best trading experience with all our merchants.
Datasheet 904M-S3.pdf








