Fixed Competitive Price Video Entry Phone - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 2GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | DC12V/2A or PoE (External PoE) |
| Standby Power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 227 x 122 x 20 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | 10.1-inch capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We also supply merchandise sourcing and flight consolidation companies. We now have our very own manufacturing facility and sourcing business. We could present you with almost every kind of product relevant to our solution array for Fixed Competitive Price Video Entry Phone - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Saudi Arabia, Serbia, Israel, All styles appear on our website are for customizing. We meet up to personal requirements with all products of your very own styles. Our concept is to help presenting the confidence of each buyers with the offering of our most sincere service, and the right product.
Datasheet 904M-S3.pdf








