Good Quality Intercom System For Home - 902D-B6 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With advanced technologies and facilities, strict quality control, reasonable price, superior service and close co-operation with customers, we are devoted to providing the best value for our customers for Good Quality Intercom System For Home - 902D-B6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lyon, Barbados, Philadelphia, With the development and enlargement of mass clients abroad, now we have set up cooperative relationships with many major brands. We have our own factory and also have many reliable and well-cooperated factories in the field. Adhering to the "quality first, customer first, We are provideing high-quality, low-cost products and first-class service to customers. We sincerely hope to establish business relationship with customers from all over the world on the basis of quality, mutually benefit. We welcome OEM projects and designs.







