Ip Based Intercom - 904M-S9 – DNAKE Detail:
1. Intuitive user interface provides a great user experience.
2. With crystal-clear audio and smooth video quality, the video door entry monitor performs excellently when communicating with outdoor stations and room-to-room monitors via SIP 2.0 protocol.
3. Featuring rich interfaces, it can be integrated easily with smart home system and connected to lift control system.
4. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as realize easy room-to-room communication.
5. Max. 8 IP cameras can be connected to add an additional layer of security to your home or business.
6. With Android 6.0.1 operating system, it allows the installation of 3rd-party apps.
7. 8 alarm ports are part of this10" indoor touch panel for IP doorphone system, supporting connection to fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Sticking for the principle of "Super Quality, Satisfactory service" ,We have been striving for being a superb small business partner of you for Ip Based Intercom - 904M-S9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lebanon, Mexico, Mexico, Being the top solutions of our factory, our solutions series have been tested and won us experienced authority certifications. For additional parameters and item list details, please click the button to acquire additional nformation.









