Good Quality Intercom System For Home - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can connect with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Video door phone can connect with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | 12 Residents+1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Well-run equipment, expert income workforce, and far better after-sales expert services; We are also a unified large family, anyone stick to the corporate value "unification, dedication, tolerance" for Good Quality Intercom System For Home - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Jamaica, Greenland, Ghana, For more than ten years experience in this filed, our company has gained high reputation from home and abroad. So we welcome friends from all over the world to come and contact us, not only for business, but also for friendship.








