New Arrival China Entry Systems - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 2GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | DC12V/2A or PoE (External PoE) |
| Standby Power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 227 x 122 x 20 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | 7-inch capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Viewing Angle | 100°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate inside our success for New Arrival China Entry Systems - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Indonesia, Puerto Rico, Gabon, With a fully integrated operation system, our company has won a good fame for our high quality products, reasonable prices and good services. Meanwhile, we have established a strict quality management system conducted in material incoming, processing and delivery. Abiding by the principle of "Credit first and customer supremacy", we sincerely welcome clients from home and abroad to cooperate with us and advance together to create a brilliant future.
Datasheet 904M-S3.pdf






