Fixed Competitive Price Video Entry Phone - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We strive for excellence, services the customers", hopes to be the top cooperation team and dominator business for personnel, suppliers and prospects, realizes benefit share and continual promotion for Fixed Competitive Price Video Entry Phone - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Colombia, Peru, Turkey, We offer the great variety of products in this field. Besides, customized orders are also available. What's more, you will enjoy our excellent services. In one word, your satisfaction is guaranteed. Welcome to visit our company! For more information, please come to our website.If any further inquiries, please feel free to contact us.
Datasheet 904M-S3.pdf








