Factory directly Residential Intercom System - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Optional two, four, six or eight buttons are designed to meet different customers' needs.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Optional two, four, six or eight buttons are designed to meet different customers' needs.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
"Control the standard by the details, show the toughness by quality". Our firm has strived to establish a highly efficient and stable workers workforce and explored an effective high-quality management system for Factory directly Residential Intercom System - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Nepal, Roman, Honduras, We have top engineers in these industries and an efficient team in the research. What is more, now we have our own archives mouths and markets in China at low cost. Therefore, we can meet different inquiries from different clients. Remember to find our website to check more information from our merchandise.








