Factory Promotional Intercom Doorbell With Camera - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) card, PIN code, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 67°(V) / 127°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Input | 4 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We enjoy an extremely good status among our prospects for our great merchandise top quality, competitive price and the ideal service for Factory Promotional Intercom Doorbell With Camera - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Istanbul, Cologne, Naples, Being the top solutions of our factory, our solutions series have been tested and won us experienced authority certifications. For additional parameters and item list details, please click the button to acquire additional nformation.
Datasheet 904M-S3.pdf







