Intercom Gate - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We keep on with the basic principle of "quality to start with, support very first, continuous improvement and innovation to meet the customers" for your management and "zero defect, zero complaints" as the quality objective. To great our service, we offer the items with all the superior top quality at the reasonable selling price for Intercom Gate - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Brunei, Florida, Lisbon, Now, we are trying to enter new markets where we do not have a presence and developing the markets we have now the already penetrated. On account of superior quality and competitive price , we'll be the market leader, be sure to don??¥t hesitate to contact us by phone or email, if you are interested in any of our solutions.








