Fast delivery Video Door Phone Installation - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM30 | |
| Panel | Plastic |
| Color | White |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (1100mAh) |
| Installation | Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Handset Dimension | 172 x 51 x 19.5 mm |
| Charger Base Dimension | 123.5 x 119 x 37.5 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 2.4-inch TFT LCD |
| Resolution | 320 x 240 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 100PCS |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We insist on the principle of development of 'High quality, Efficiency, Sincerity and Down-to-earth working approach' to provide you with excellent service of processing for Fast delivery Video Door Phone Installation - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: California, Slovak Republic, Saudi Arabia, In order to make more people know our products and to enlarge our market, we have devoted a lot of attention to technical innovations and improvement, as well as replacement of equipment. Last but not the least, we also pay more attention to training our managerial personnel, technicians and workers in planned way.
Datasheet 904M-S3.pdf







