Factory Cheap Security Doorbell Systems - 280D-A9 Linux 4.3 LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. 280D-A9 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. Two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. Two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Well-run gear, qualified revenue workforce, and superior after-sales companies; We've been also a unified huge loved ones, anyone persist with the organization benefit "unification, determination, tolerance" for Factory Cheap Security Doorbell Systems - 280D-A9 Linux 4.3 LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Guyana, Ghana, South Korea, Customer satisfaction is our goal. We are looking forward to cooperating with you and providing our best services for you. We warmly welcome you to contact us and please feel free to contact us. Browse our online showroom to see what we can do for you. And then E-mail us your specifications or inquiries today.

.jpg)







