Intercom Entry System - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 10 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 2MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface Mounting/Desktop |
| Dimension | 189.5x132x26.4mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch IPS LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Slot | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We also supply merchandise sourcing and flight consolidation companies. We now have our very own manufacturing facility and sourcing business. We could present you with almost every kind of product relevant to our solution array for Intercom Entry System - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lithuania, Casablanca, Cyprus, With many years good service and development, we have a qualified international trade sales team. Our goods have exported to North America, Europe, Japan, Korea, Australia, New Zealand, Russia and other countries. Looking forward to build up a good and long term cooperation with you in coming future!
Datasheet 904M-S3.pdf







