Fast delivery Indoor Intercom - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can connect with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Video door phone can connect with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | 12 Residents+1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We thinks what clients think, the urgency of urgency to act from the interests of a client position of theory, allowing for greater quality, lessen processing costs, price ranges are much more reasonable, won the new and outdated shoppers the support and affirmation for Fast delivery Indoor Intercom - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lebanon, Turin, Nigeria, Our company has always insisted on the business principle of "Quality, Honest, and Customer First" by which we have won the trust of clients both from at home and abroad. If you are interested in our solutions, you should do not hesitate to contact us for further information.









