New Arrival China Video Intercom Doorbell - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can connect with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can connect with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | 12 Residents+1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have quite a few great team customers very good at internet marketing, QC, and dealing with kinds of troublesome trouble while in the output approach for New Arrival China Video Intercom Doorbell - 280D-A5 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Gambia, Croatia, Jakarta, Look forward to the future, we will focus more on the brand building and promotion . And in the process of our brand global strategic layout we welcome more and more partners join us, work together with us based on mutual benefit. Let's develop market by fully utilizing our comprehensive advantages and strive for building.









