Wire Intercom - 280M-K8 Linux 2.4” LCD SIP2.0 Handset – DNAKE Detail:
1. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying the access.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying the access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 2.4 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Multi Language | Yes |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-K8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have our own product sales staff, style crew, technical group, QC staff and package staff. We now have strict high quality management procedures for each approach. Also, all of our workers are experienced in printing subject for Wire Intercom - 280M-K8 Linux 2.4” LCD SIP2.0 Handset – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Malta, Paraguay, Melbourne, Till now, the goods list has been updated regularly and attracted clients from around the globe. Detailed facts is often obtained in our web-site and you'll be served with premium quality consultant service by our after-sale group. They are going to help you get comprehensive acknowledge about our products and make a satisfied negotiation. Company go to to our factory in Brazil is also welcome at any time. Hope to obtain your inquiries for any pleased co-operation.







