Factory best selling Intercom - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our primary purpose is to give our shoppers a serious and responsible company relationship, giving personalized attention to all of them for Factory best selling Intercom - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Cyprus, Tunisia, Russia, We offer OEM services and replacement parts to meet the varying needs of our customers. We offer competitive price for quality products and we will make certain your shipment is handled quickly by our logistics department. We sincerely hope to have the opportunity to meet with you and see how we can help you further your own business.
Datasheet 904M-S3.pdf







