Special Price for Door Entry Phone - 904M-S2 – DNAKE Detail:
1. User interface can be customized and programmed as needed.
2. It is easy to use SIP2.0 protocol to establish video and audio communication with IP phone or SIP softphone, etc.
3. Users can find and install apps on the indoor monitor for home entertainment.
4. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor etc., can be connected to increase home security.
5. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
6. When it converges smart home system, you are able to control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
7. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access as well as call the neighbors using the monitor.
2. It is easy to use SIP2.0 protocol to establish video and audio communication with IP phone or SIP softphone, etc.
3. Users can find and install apps on the indoor monitor for home entertainment.
4. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor etc., can be connected to increase home security.
5. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
6. When it converges smart home system, you are able to control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
7. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access as well as call the neighbors using the monitor.
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 7" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | Touch Button(optional) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card &USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We are also specializing in improving the things management and QC method in order that we could retain terrific edge inside the fiercely-competitive small business for Special Price for Door Entry Phone - 904M-S2 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Slovak Republic, Russia, Monaco, Honest to every customers are our requested! First-class serve, best quality, best price and fastest delivery date is our advantage! Give every customers good serve is our tenet! This makes our company get the favour of customers and support! Welcome all over the world customers send us enquiry and looking forward your good co-operation !Please your inquiry for more details or request for dealership in selected regions.


.jpg)





