Special Price for Door Entry Phone - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our excellent management, strong technical capability and strict quality control system, we continue to provide our clients with reliable quality, reasonable prices and excellent services. We aim at becoming one of your most reliable partners and earning your satisfaction for Special Price for Door Entry Phone - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Belize, Czech republic, Islamabad, Regarding quality as survival, prestige as guarantee, innovation as motive force, development along with advanced technology, our group hopes to make progress together with you and make untiring efforts for the bright future of this industry.









