Wholesale Price Ip Based Video Intercom System - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 270 x 168 x 15mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Port | No |
| USB Port | No |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With a sound business credit, excellent after-sales service and modern manufacturing facilities, we have earned an excellent reputation among our customers across the world for Wholesale Price Ip Based Video Intercom System - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Finland, Nicaragua, Thailand, Our product quality is one of the major concerns and has been produced to meet the customer's standards. "Customer services and relationship" is another important area which we understand good communication and relationships with our customers is the most significant power to run it as a long term business.
Datasheet 904M-S3.pdf







