Wall Panel - 280SD-C5 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. Backlit buttons and LED lights for night vision are convenient for operation at night.
4. Touch button or mechanical button is available.
5. 20,000 IC or ID cards can be identified for access control.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. Backlit buttons and LED lights for night vision are convenient for operation at night.
4. Touch button or mechanical button is available.
5. 20,000 IC or ID cards can be identified for access control.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 20,000 pcs |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our solutions are broadly acknowledged and dependable by users and may meet consistently developing economic and social requires for Wall Panel - 280SD-C5 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bogota, Bulgaria, Kenya, We solution have passed through the national skilled certification and been well received in our key industry. Our specialist engineering team will often be ready to serve you for consultation and feedback. We've been able to also provide you with no cost samples to meet your needs. Best efforts are going to be produced to supply you the very best service and solutions. For anyone who is considering our business and solutions, please speak to us by sending us emails or get in touch with us right away. As a way to know our items and enterprise. lot more, you'll be able to come to our factory to find out it. We'll constantly welcome guests from around the globe to our firm. o build enterprise. elations with us. You should really feel absolutely free to make contact with us for small business and we believe we'll share the top trading practical experience with all our merchants.









