Villa Intercom - 902M-S9 – DNAKE Detail:
1. Android operating system supports greater compatibility and more powerful functions.
2. With 10.1-inch display of optional high resolution of 1280x800, it delivers excellent detail, so you can enjoy sharper and richer color images.
3. Customized user interface provides great convenience.
4. Max. 8 alarm inputs can be connected to the sensors, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., to keep your home and business safe.
5. Smart home system and elevator control system can be integrated with the
6. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
7. When it works with smart home system, you can control and manage home appliances by indoor monitor or smartphone, etc.
8. It allows the user to summon the elevator in advance to avoid waiting.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600/1280x800(optional) |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
So that you can finest fulfill client's demands, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Excellent, Competitive Price, Fast Service" for Villa Intercom - 902M-S9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Algeria, Brisbane, UK, We firmly think that we have the full capability to present you contented merchandise. Wish to collect concerns within you and build a new long-term synergy romantic relationship. We all significantly promise:Csame excellent, better selling price; exact selling price, better quality.



.jpg)




