Multi Apartment Video Door Phone - Analog Villa Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. It allows two-way communications between the villa panel and indoor monitor.
2. Up to 30 IC or ID cards can be identified on this villa door phone.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of this device.
4. It provides user-friendly backlit button and LED light for night vision.
| Physical Property | |
| Size | 116x192x47mm |
| Power | DC12V |
| Rated Power | 3.5W |
| Camera | 1/4" CCD |
| Resolution | 542x582 |
| IR Night Vision | Yes |
| Temperature | -20℃- +60℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional) |
| Unlock Card Type | IC/ID (Optional) |
| Number of Cards | 30 pcs |
| Exit Button | Yes |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
-
Datasheet 608SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We normally follow the basic principle "Quality Initial, Prestige Supreme". We've been fully committed to offering our consumers with competitively priced good quality merchandise, prompt delivery and professional support for Multi Apartment Video Door Phone - Analog Villa Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Croatia, Grenada, USA, With the goal of "zero defect". To care for the environment, and social returns, care employee social responsibility as own duty. We welcome friends from all over the world to visit and guide us so that we can achieve the win-win goal together.








