Video Door Phone For Apartments - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
abide by the contract", conforms on the market requirement, joins within the market competition by its superior quality likewise as provides far more comprehensive and great company for shoppers to let them develop into huge winner. The pursue on the corporation, is definitely the clients' gratification for Video Door Phone For Apartments - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Saudi Arabia, Washington, Finland, We have been perfectly devoted to the design, R&D, manufacture, sale and service of hair products during 10 years of development. We have introduced and are making full use of internationally advanced technology and equipment, with advantages of skilled workers. "Dedicated to providing reliable customer service" is our aim. We are sincerely looking forward to establishing business relationships with friends from at home and abroad.
Datasheet 904M-S3.pdf







