Linux Call Station - 902D-A9 Android 4.3-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password, or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
2. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
3. It's a SIP-based call station with a numeric keypad and built-in card reader.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. The combination of infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
8. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
2. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
3. It's a SIP-based call station with a numeric keypad and built-in card reader.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. The combination of infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
8. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/POE(optional) |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 6W |
| Button | Mechanical or Touch button |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush mounted, Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We keep on with our enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity". We intention to create extra worth for our buyers with our prosperous resources, superior machinery, experienced workers and superb services for Linux Call Station - 902D-A9 Android 4.3-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Brasilia, America, Netherlands, Our products are very popular in the word, like South American, Africa, Asia and so on. Companies to "create first-class products" as the goal, and strive to provide customers with high quality products, provide high-quality after-sales service and technical support, and customer mutual benefit, create a better career and future!








