Single Family Intercom - 902D-X5 Android 4.3-inch/ 7-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password or IC/ID cards.
2. One-megapixel cameras provide 720p resolution video.
3. SIP outdoor station can come with 7'' touchscreen or 4.3'' LCD and mechanical keypad.
4. Up to 100,000 IC/ID cards can be identified for door access.
5. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
6. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
7. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
2. One-megapixel cameras provide 720p resolution video.
3. SIP outdoor station can come with 7'' touchscreen or 4.3'' LCD and mechanical keypad.
4. Up to 100,000 IC/ID cards can be identified for door access.
5. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
6. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
7. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3“ TFT LCD, 480x272/ 7”TFT LCD,1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button, Touch button(Optional) |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-X5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our enterprise since its inception, constantly regards product good quality as organization life, constantly improve production technology, strengthen merchandise high quality and continuously strengthen enterprise total good quality administration, in strict accordance with all the national standard ISO 9001:2000 for Single Family Intercom - 902D-X5 Android 4.3-inch/ 7-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Morocco, Angola, Barcelona, Item have passed by means of the national qualified certification and been well received in our main industry. Our expert engineering team will often be ready to serve you for consultation and feedback. We have been able to also deliver you with cost-free samples to meet your specs. Ideal efforts will probably be produced to deliver you the most beneficial service and solutions. Should really you be interested in our company and solutions, please make contact with us by sending us emails or call us straight away. To be able to know our solutions and enterprise. ar more, you'll be able to come to our factory to see it. We will constantly welcome guests from all over the world to our firm. o build business enterprise. elations with us. You should feel absolutely free to speak to us for organization. nd we believe we are going to share the best trading practical experience with all our merchants.








