Video Door Phone With Wifi - 304D-C13 – DNAKE Detail:
1. When the visitor rings the doorbell, outdoor unit will capture the visitor's image and save the call automatically.
2. Night vision LED lights and 120° viewing angle enable you to identify the visitors and capture images in a low-illumination environment, even during nighttime.
3. It supports up to 500M long transmission distance in open area for video and voice communication.
4. The wireless doorbell is connecting through 2.4GHz digital frequency hopping technology, so there is no need to worry about poor Wi-Fi signal problem.
5. Two door cameras can be installed in the front door and back door, and one door camera can come with two indoor units that can be 2.4'' handset or 4.3'' monitor.
6. Real-time monitoring lets you never miss any visitor or delivery.
7. Tamper alarm and IP65 weatherproof design ensure normal operation in any case.
8. It can be powered by two C-size batteries or external power source.
2. Night vision LED lights and 120° viewing angle enable you to identify the visitors and capture images in a low-illumination environment, even during nighttime.
3. It supports up to 500M long transmission distance in open area for video and voice communication.
4. The wireless doorbell is connecting through 2.4GHz digital frequency hopping technology, so there is no need to worry about poor Wi-Fi signal problem.
5. Two door cameras can be installed in the front door and back door, and one door camera can come with two indoor units that can be 2.4'' handset or 4.3'' monitor.
6. Real-time monitoring lets you never miss any visitor or delivery.
7. Tamper alarm and IP65 weatherproof design ensure normal operation in any case.
8. It can be powered by two C-size batteries or external power source.
| Physical Property | |
| CPU | N32926 |
| MCU | nRF24LE1E |
| Flash | 64Mbit |
| Button | One Mechanical Button |
| Size | 86x160x55mm |
| Color | Silver/Black |
| Material | ABS Plastics |
| Power | DC 12V/ C Battery*2 |
| IP class | IP65 |
| LED | 6 |
| Camera | VAG (640*480) |
| Camera Angle | 120~135 Degree |
| Audio Codec | PCMU |
| Video Codec | H.264 |
| Network | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmitting Distance(in open area) | About 500m |
| PIR | No |
-
Datasheet 304D-C13.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
High quality Initial,and Buyer Supreme is our guideline to offer the ideal assistance to our shoppers.At present, we are striving our best to become amongst the ideal exporters inside our industry to satisfy shoppers more want for Video Door Phone With Wifi - 304D-C13 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mongolia, Cape Town, Toronto, All the imported machines effectively control and guarantee the machining precision for the products. Besides, we have a group of high-quality management personnels and professionals, who make the high-quality products and have the ability to develop new products to expand our market home and abroad. We sincerely expect customers come for a blooming business for both of us.







