Patient Call System - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We usually perform being a tangible workforce making sure that we will give you the most beneficial excellent plus the finest selling price for Patient Call System - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Austria, Lesotho, Italy, We mainly sell in wholesale, with the most popular and easy ways of making payment, which are paying via Money Gram, Western Union, Bank Transfer and Paypal. For any further talk, just feel free to contact our salesmen, who are really good and knowledgeable about our prodcuts.
Datasheet 904M-S3.pdf



.jpg)




