2021 wholesale price Villa Building Intercom - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. It allows two-way communications between the villa panel and indoor monitor.
2. Up to 30 IC or ID cards can be identified on this villa door phone.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of this device.
4. It provides user-friendly backlit button and LED light for night vision.
| Physical Property | |
| Size | 116x192x47mm |
| Power | DC12V |
| Rated Power | 3.5W |
| Camera | 1/4" CCD |
| Resolution | 542x582 |
| IR Night Vision | Yes |
| Temperature | -20℃- +60℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional) |
| Unlock Card Type | IC/ID (Optional) |
| Number of Cards | 30 pcs |
| Exit Button | Yes |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
-
Datasheet 608SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With reliable excellent approach, great name and ideal consumer services, the series of products and solutions produced by our company are exported to many countries and regions for 2021 wholesale price Villa Building Intercom - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Hamburg, Mongolia, Zambia, All our products are exported to clients in the UK, Germany, France, Spain, the USA, Canada, Iran, Iraq, the Middle East and Africa. Our products are well welcomed by our customers for the high quality, competitive prices and the most favorable styles. We hope to establish business relationship with all customers and bring more beautifu colors for the life.








