Low MOQ for Apartment Doorbell Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our leading technology also as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and development, we are going to build a prosperous future jointly with your esteemed company for Low MOQ for Apartment Doorbell Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Botswana, UAE, Belgium, Our mission is "Provide Products with Reliable Quality and Reasonable Prices". We welcome customers from every corner of the world to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
Datasheet 904M-S3.pdf








