Nurse Call System Price - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), ID card(125kHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Exit Button/Door Magnetic | 4 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
In order to best meet client's needs, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Quality, Competitive Price, Fast Service" for Nurse Call System Price - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: European, Sacramento, Rotterdam, Our solutions are produced with the best raw materials. Every moment, we constantly improve the production programme. In order to ensure better quality and service, we now have been focusing on the production process. We have got high praise by partner. We are looking forward to establishing business relationship with you.
Datasheet 904M-S3.pdf
.jpg)





