Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Flush mounting |
| Dimension | 400 x 180 x 45mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | 10.1-inch capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Well-run equipment, expert income workforce, and far better after-sales expert services; We are also a unified large family, anyone stick to the corporate value "unification, dedication, tolerance" for Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Slovenia, Comoros, Kenya, Our product quality is one of the major concerns and has been produced to meet the customer's standards. "Customer services and relationship" is another important area which we understand good communication and relationships with our customers is the most significant power to run it as a long term business.
Datasheet 904M-S3.pdf






