New Arrival China Video Intercom Doorbell - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our well-equipped facilities and excellent excellent management throughout all stages of creation enables us to guarantee total buyer satisfaction for New Arrival China Video Intercom Doorbell - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Nairobi, Lisbon, Russia, Our company follows laws and international practice. We promise to be responsible for friends, customers and all partners. We would like to establish a long-term relationship and friendship with every customer from all over the world on the basis of mutual benefits. We warmly welcome all old and new customers to visit our company to negotiate business.
Datasheet 904M-S3.pdf







