2021 High quality Villa Analogue Intercom - 608M-I8 – DNAKE Detail:
1. The 4.3'' indoor monitor can receive a call from villa station or doorbell.
2. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, door sensor or siren etc., can be connected to increase home security.
3. Arming or disarming can be realized by one button.
4. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
5. With 485 communication protocol and differential signaling transmission, it has long-range transmission distance and strong capacity of resisting disturbance.
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Display Type | Capacitive |
| Button | Mechanical button |
| Device Size | 192x130x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-I8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have our own sales team, design team, technical team, QC team and package team. We have strict quality control procedures for each process. Also, all of our workers are experienced in printing field for 2021 High quality Villa Analogue Intercom - 608M-I8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Nairobi, Nigeria, Mauritius, Customer satisfaction is our first goal. Our mission is to pursue the superlative quality, making continual progress. We sincerely welcome you to make progress hand in hand with us, and construct a prosperous future together.








