Wholesale Price China Sip Door Phone - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We constantly carry out our spirit of ''Innovation bringing advancement, Highly-quality guaranteeing subsistence, Administration selling advantage, Credit rating attracting buyers for Wholesale Price China Sip Door Phone - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mali, Myanmar, Palestine, The development of our company not only needs the guarantee of quality, reasonable price and perfect service, but also relies on our customer's trust and support! In the future, we are going to continue with the most qualified and high quality service to offer the most competitive price, Together with our customers and achieve win-win! Welcome to inquiry and consult!








