Good Quality Analog Building Intercom - Analog Villa Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. It allows two-way communications between the villa panel and indoor monitor.
2. Up to 30 IC or ID cards can be identified on this villa door phone.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of this device.
4. It provides user-friendly backlit button and LED light for night vision.
| Physical Property | |
| Size | 116x192x47mm |
| Power | DC12V |
| Rated Power | 3.5W |
| Camera | 1/4" CCD |
| Resolution | 542x582 |
| IR Night Vision | Yes |
| Temperature | -20℃- +60℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional) |
| Unlock Card Type | IC/ID (Optional) |
| Number of Cards | 30 pcs |
| Exit Button | Yes |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
-
Datasheet 608SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
High quality Very first,and Shopper Supreme is our guideline to offer the most beneficial company to our clients.Nowadays, we're hoping our best to be certainly one of the top exporters in our area to satisfy consumers additional will need for Good Quality Analog Building Intercom - Analog Villa Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Detroit, Casablanca, Portugal, Our company abides by the management idea of "keep innovation, pursue excellence". On the basis of assuring the advantages of existing merchandise, we continuously strengthen and extend product development. Our company insists on innovation to promote the sustainable development of enterprise, and make us become the domestic high-quality suppliers.








