Fast delivery Intercom Connection - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) card, PIN code, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 67°(V) / 127°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Input | 4 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our products are greatly recognized and trustworthy by users and will fulfill continually shifting economic and social requires for Fast delivery Intercom Connection - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Rotterdam, Macedonia, Doha, With a state-of-the-art comprehensive marketing feedback system and 300 skilled workers' hard work, our company has developed all kinds of products ranging from high class, medium class to low class. This whole selection of fine products offers our customers different choices. Besides, our company sticks to high quality and reasonable price, and we also offer good OEM services to many famous brands.
Datasheet 904M-S3.pdf








