Wired Intercom Doorbell - 902D-B9 Android 4.3-inch TFT Screen Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password, or access cards.
2. It can be equipped with two cameras for faster facial recognition and liveness detection.
3. One-megapixel camera delivers high-definition video to the indoor monitor.
4. It's a SIP-based call station with built-in card reader, supporting 100,000 IC/ID cards.
5. Smart infrared detection with facial recognition realize touch-free access control.
6. Combined with the elevator control system, it brings more convenience to daily life.
7. With facial recognition accuracy of over 99%, the outdoor panel can store up to 10,000 facial images.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
9. According to the user needs, it can be powered by PoE or an external power source.
2. It can be equipped with two cameras for faster facial recognition and liveness detection.
3. One-megapixel camera delivers high-definition video to the indoor monitor.
4. It's a SIP-based call station with built-in card reader, supporting 100,000 IC/ID cards.
5. Smart infrared detection with facial recognition realize touch-free access control.
6. Combined with the elevator control system, it brings more convenience to daily life.
7. With facial recognition accuracy of over 99%, the outdoor panel can store up to 10,000 facial images.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
9. According to the user needs, it can be powered by PoE or an external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our leading technology at the same time as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and advancement, we will build a prosperous future with each other with your esteemed firm for Wired Intercom Doorbell - 902D-B9 Android 4.3-inch TFT Screen Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Vietnam, New York, Slovak Republic, With good quality, reasonable price and sincere service, we enjoy a good reputation. Products are exported to South America, Australia, Southeast Asia and so on. Warmly welcome customers at home and abroad to cooperate with us for the brilliant future.
Datasheet 902D-B9.pdf








